Loading...

Kerio Control چگونه کار میکند؟

Kerio Control چگونه کار میکند؟
توضیحات مختصر در رابطه با عملکرد Kerio Control

Kerio Control چگونه کار میکند؟

توضیحات مختصر در رابطه با عملکرد Kerio Control

 

تنوع در راه اندازی

برای راه اندازی سیستم Kerio Control می توانید از یکی از روش های زیر استفاده نمایید: می توانید آن را بر روی یک کامپیوتر خام نصب کنید، می توانید آن را در محیط مجازی سازی خود (از جمله VMware و Hyper-V) پیاده سازی کنید و یا سخت افزار آن را بصورت نصب و تنظیم شده به شبکه خود متصل نمایید.

 

اتصال به اینترنت

برای استفاده از تمام امکانات، Kerio Control می بایست به اینترنت متصل باشد. در نتیجه حداقل یک Interface متصل به اینترنت و یک Interface برای شبکه داخلی نیاز است. قابل توجه است دستگاه های متصل به شبکه داخلی، IP Address داخلی خواهند داشت زیرا Kerio Control بصورت اتوماتیک IP Address Translation انجام می دهد.

 

راهکار جامع مدیریت تهدیدات (UTM)

با استفاده از Kerio Control می توانید چندین شبکه داخلی و DMZ ایجاد نمایید که تماما توسط فایروال Kerio Control محافظت می شود. شما می توانید برای هر یک از Subnet ها قوانین، محدودیت و ملاحظات خاص اختصاص دهید. همچنین Kerio Control شامل ماژول Router ، IDS ، IPS ، Gateway و فیلتر محتوایی وب نیز می باشد.

 

اتصال امن به شبکه Kerio Control

با استفاده از تکنولوژی Kerio VPN Tunnel می توانید شعب و کارکنان خارج از شبکه را به صورت امن به شبکه متصل نمایید. کاربران خارج از شبکه می توانند با استفاده از Kerio Control VPN Client به شبکه متصل شوند. از سوی دیگر پروتکل های استاندارد L2TP/IPsec نیز در ادوات موبایل و فایروال های Third-party برای اتصال به شبکه از طریق Kerio Control قابل استفاده هستند.

 

استفاده از چندین خط اینترنت و Load balancing

Kerio Control امکان استفاده از مکانیزم های Load balancing و failover برای استفاده از چندین خط اینترنت را فراهم می سازد. با استفاده از این مکانیزم ها ترافیک میان شبکه داخلی و اینترنت بین خطوط مختلف تقسیم می شوند. همچنین اگر یکی از خطوط از کار بیوفتند ترافیک بصورت خودکار به خطوط دیگر منتقل خواهد شد.

 

QoS و تخصیص پهنای باند

با استفاده از QoS (کیفیت خدمات) می توانید تعیین کنید که چه نوع ترافیکی چه مقدار از پنهای باند را استفاده نماید. می توانید با تعریف Minimum برای ترافیک های غیر ضروری آنها را محدود و با تعریف Maximum ارتباط ترافیک های مهم را تضمین نمایید.