Loading...

راهنمای کار با آنتی ویروس NOD32 نود 32

راهنمای کار با آنتی ویروس NOD32 نود 32
نحوه کار با آنتی ویروس NOD32 به شرح زیر میباشد

 کار با آنتی ویروس NOD32 نود 32

معرفی صفحه اصلی

پنجره ی صفحه اصلی به دو بخش اصلی تقسیم شده است. پنجره ی ابتدایی که در قسمت راست قرار دارد اطلاعاتی را نمایش می دهد که به گزینه های انتخاب شده در منوی اصلی در سمت چپ باز می گردد.

منوی اصلی شامل بخش های زیر می باشد:

1.Home :شامل اطلاعاتی را درباره ی وضعیت محافظت  NOD32 Antivirusمی باشد

2.Computer scan : این گزینه به شما اجازه می دهد که کامپیوتر خود را به صورت انتخاب درایو ها یا هوشمند اسکن کنید.

3.Update :اطلاعاتی در رابطه با اطلاعات ویروس ها را به روز رسانی می کند

4.Setup :برای تنظیم کردن درجه ی محافظت کامپیوتر این گزینه را انتخاب کنید.

5.Tools :شامل دسترسی به فایل های log و بررسی وضعیت محافظت،مشاهده فعالیت ها، شبکه و ایمیل

6.Help and Support: شامل دسترسی به فایل های help، مرکز آموزش ESET، وبسایت ESET و لینک های مرتبط با درخواست های پشتیبانی مشتری


 علامت سبز و پیام Maximum protection نشان دهنده ی این است که حداکثر محافظت تضمین شده است.


  این علامت قرمز و پیام Maximum protection is not ensured نشان دهنده ی مشکل یا خطری است.

دلایل متعددی وجود دارد که این اخطار نمایش داده می شود به عنوان مثال:

Product not activated: می توانید از قسمت Home با کلیک کردن روی گزینه ی Activate product یا Buy now که در زیر علامت وضعیت محافظت قرار دارد کلیک کنید.

Virus signature database is out of date: این پیام پس از چند بار تلاش ناموفق برای به روز رسانی نمایش داده می شود. پیشنهاد می شود در این مواقع تنظیمات به روز رسانی را بررسی کنید. رایج ترین مشکل این پیام بی اعتبار بودن دیتا یا تنظیمات اشتباه شبکه است.

 Antivirus and antispyware protection disabled: می توانید antivirus and antispyware را با کلیک کردن روی گزینه ی Start all antivirus and antispyware protection modules دوباره فعال کنید.

ESET Personal firewall disabled: این پیام در قالب هشدار امنیتی در کنار بخش Network روی صفحه ی کامپیوتر شما نمایش داده می شود. باکلیک کردن روی گزینه ی Enable firewall می توانید محافظت شبکه را دوباره فعال کنید.

License expired: هنگامی که تاریخ انقضای آنتی ویروس شما به پایان می رسد این پیام را دریافت می کنید که در این صورت برنامه توانایی به روز رسانی را ندارد. پیشنهاد می شود که در این موقع دستورات لازم در پنجره ی اخطار را دنبال کنید و لایسنس خود را تمدید کنید.


   رنگ نارنجی به معنی این است که محافظت از کامپیوتر شما محدود شده است.

این پیام را زمانی دریافت می کنید که برای مثال برنامه نیاز به به روزرسانی دارد یا فقط چند روز به انقضای لایسنس شما باقی مانده است.

Anti-Theft optimization warning: این پیام زمانی دریافت می شود که سیستم ضد سرقت برای شما بهینه سازی نشده باشد.برای مثال شما در وبسایت ESET Anti-Theft حساب کاربری نداشته باشید یا حساب کاربری Phantom account را برای هنگام مفقود شدن دستگاه خود ندارید.

Gamer mode enabled: فعال سازی این ویژگی زمینه ی خطرات محافظتی را فراهم می کند. با فعال سازی این گزینه همه ی پنجره های pop-up غیر فعال می شود و فعالیت برنامه های زمان بندی شده به طور کامل متوقف می شود.

Your license will expire soon: این پیام با علامت تعجب به رنگ نارنجی نمایش داده می شود که در کنار ساعت سیستم قرار دارد. هنگامی که تاریخ انقضای آنتی ویروس شما تمام شد این علامت به رنگ قرمز می شود.

اگر قادر نبودید مشکلی را با راه حل های پیشنهاد شده برطرف کنید روی گزینه ی Help and support کلیک کنید تا به فایل های راهنمایی و مرکز آموزش ESET دسترسی پیدا کنید. اگر نیاز به کمک داشتید می توانید درخواست پشتیبانی تنظیم کنید. ESET Customer Care به سرعت به سوالات شما پاسخ می دهد و با یافتن راه حل به شما کمک می کند.

نحوه ی کار با NOD32 Antivirus

گزینه های تنظیمات NOD32 Antivirus به شما این امکان را می دهد که میزان محافظت کامپیوتر و شبکه خود را تنظیم کنید.

منوی Setup  شامل موارد زیر می باشد.

  1. Computer
  2. Web and Email

Computer

به شما اجازه می دهد تنظیمات زیر را فعال یا غیرفعال کنید:

Real-time file system protection: همه ی فایل های خطرناک هنگام بازشدن ، ایجاد شدن یا run شدن در کامپیوتر اسکن می شوند.

HIPS: سیستم HIPS در کنار سیستم مدیریت برنامه ها را دسته بندی و مدیریت می کند وبا آن ها مطابق قوانین تنظیم شده واکنش نشان می دهد

Gamer mode: اگر این گزینه فعال باشد شما این پیام اخطار را دریافت می کنید (potential security risk) . پس از فعال سازی این ویژگی پنجره ی اصلی برنامه نارنجی می شود.

Anti-Stealth protection: برنامه های خطرناک را جست و جو می کند، مانند rootkit ها که خود را از سیستم مدیریت مخفی می کنند و معمولا نیاز به تست کردن روش ها دارند.

محافظت Web and Email به شما اجازه می دهد تا محتویات زیر را فعال یا غیر فعال کنید.

Web access protection: اگر این ویژگی فعال شود همه ی ترافیک های HTTP  یا HTTPS به منظور یافتن بد افزار ها اسکن می شود.

Email client protection: ارتباطات دریافتی از پروتکل های  POP3 و IMAP

Anti-Phishing protection: سایت های مشکوک به خطرناک بودن با محتویاتی که تعداد زیادی کاربر دارند که می توانند اطلاعات شخصی شما را ببینند را فیلتر می کند.

نکته: هنگامی که به این روش گزینه ای را غیر فعال می کنید پس از یکبار restart کردن کامپیوتر دوباره این گزینه ها فعال می شود. در زیر پنجره ی setup گزینه های انتخابی نیز وجود دارد.

برای اطلاع از محصولات شرکتی آنتی ویروس ESET NOD32 بر روی لینک زیر کلیک کنید:

آنتی ویروس شرکتی

 برای اطلاع از محصولات خانگی آنتی ویروس ESET NOD32 بر روی لینک زیر کلیک کنید:

آنتی ویروس خانگی

برای خرید آنتی ویروس خانگی ESET NOD32 روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید آنتی ویروس خانگی