Loading...

اهمیت Backup گیری از سرور آنتی ویروس

اهمیت Backup گیری از سرور آنتی ویروس
توضیحات در مورد اهمیت Backup گیری از سرور آنتی ویروس

Backup گیری از سرور آنتی ویروس

خواهشمند است از سیستم عامل سرور(های) آنتی ویروس خود و پایگاه داده آن نسخه پشتیبان (Full Backup) تهیه فرمایید.
این امر به منظور حفاظت اطلاعات و افزایش امکان بازگردانی آن (Disaster Recovery) درصورت بروز مشکلات از قبیل مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری یا خطاهای انسانی می‌باشد. همچنین می توانید جهت افزایش اطمینان و کارایی روال Recovery به صورت جداگانه نیز از پایگاه داده ی مربوطه (SQL) و مجوزهای آن (Certificates) نسخه پشتیبان تهیه فرمایید.

یکی از تغییرات میان نسخه 6 و نسخه‌های قبلی کنسول مدیریت مرکزی (ESET Remote Administrator) استفاده از مجوز (Certificate) برای ایجاد امنیت در ارتباطات میان ماژول‌های مختلف سرور می باشد. این Certificate ها به صورت یکتا در هنگام نصب بر روی سرور ایجاد می‌شوند.

درصورتی که سرور آنتی ویروس به دلیل خطاهای سخت افزاری و نرم افزاری از کار بیافتد و فایل Certificate قبلی در دسترس نباشد، ناچار به نصب مجدد ماژول‌ها مانند Agentهای نصب شده بر روی سیستم کاربران خواهید بود.


برای پشتیبان گیری از Certificate ها در کنسول مدیریت مرکزی ESET از قسمت Admin گزینه Certificates را انتخاب کنید

 


بر روی Certificate مورد نظر کلیک کرده و گزینه Export را بزنید و فایل مورد نظر را ذخیره کنید.

 


یک مرتبه دیگر بر روی فایل مورد نظر کلیک کرده و این بار گزینه Export as Base64 را انتخاب و فایل را ذخیره کنید.
برای تمام Certificate های موجود این عمل را تکرار کنید. در انتها به قسمت Certification Authorities بروید و فایل های این قسمت را نیز مانند موارد قبلی ذخیره نمایید. 

 

 

 


 
در نظر داشته باشید در هنگام بروز مشکلات، درصورت عدم وجود نسخه پشتیبان، کلیه اطلاعات شامل تنظیمات (مانند گروه‌های ثابت و پویا (Dynamic)، Policyها و Taskها)  و اطلاعات دریافت شده از سیستم کاربران (نظیر Logها و لیست تهدیدات پیدا شده) از بین خواهد رفت. همچنین دراین صورت مواردی وجود دارند که تمامی Agentها می بایست به صورت دستی بر روی کلاینت ها حذف و دوباره نصب گردند.
شایان ذکر است درصورت از کار افتادن سرور بصورت سخت افزاری و یا نرم افزاری  نصب دوباره Agentها و هزینه راه اندازی مجدد کنسول مدیریت مرکزی چنانچه نسخه پشتیبان موجود نباشد، به عهده مشتری خواهد بود.


برای اطلاع از محصولات شرکتی آنتی ویروس ESET NOD32 بر روی لینک زیر کلیک کنید:

آنتی ویروس شرکتی

 برای اطلاع از محصولات خانگی آنتی ویروس ESET NOD32 بر روی لینک زیر کلیک کنید:

آنتی ویروس خانگی

برای خرید آنتی ویروس خانگی ESET NOD32 روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید آنتی ویروس خانگی